890 kr exkl moms
LED strip med 98led/m 10W/m med vitt ljus.
Finns i lager.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 2835 |
| Ljusflöde: | 1200 lm/m |
| Färgtemperatur: | 5000K (vit) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >90 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 71,42mm / 7 led chip |
| Chiptäthet: | 98led/m eller 10,2mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 50000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 24Vdc |
| Effekt: | 10W/m (5m = 50W) |
| Ström: | 0,41A/m (24Vdc) |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | 8mm x1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |



