540 kr – 940 krPrisintervall: 540 kr till 940 kr exkl moms
Driftsäker LED panel med jämnt, bländ- och flimmerfritt ljus för kontor, konferensrum, korridorer mm.
| Optiska data | |
| LED chip: | 2835 |
| Ljusflöde: | 2600 lumen |
| Armaturens effektivitet: | 120lm/W |
| Färgtemperatur: | 3000K (varmvit) |
| Färgåtergivningsindex: | Ra>80 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Bländning (UGR): | <22 |
| Tändtid: | <1s |
| Dimbar: | Se Produktbeskrivning |
| Service life: | 50000h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Kapslingsklass: | IP20 |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| Elekriska data | |
| Drivdon: | Se Produktbeskrivning |
| Skyddsfunktioner: | SELV, överström, kortslutning, överspänning, övertemperatur |
| Matningsspänning: | 220 – 240Vac 50Hz |
| Effekt: | 30W (komplett armatur inkl drivkrets) |
| Energiklass: | A+ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner (LxBxH): | 295x595x9mm drivkretsens höjd på 32mm tillkommer |
| Vikt: | 2,4kg |
| Övriga data | |
| Godkännanden: | CE, RoHS |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |





