1 210 kr exkl moms
LED strip mörkerbelysning röd är en nattbelysning för militära applikationer, fartygs styrhytter. Det svaga röda ljuset bibehåller mörkerseendet.
Finns i lager
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 2835 |
| Ljusflöde: | 60lm/m |
| Färgtemperatur: | Röd 620-625nm |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 71,42mm / 7 chip |
| Chiptäthet: | 98led/m eller 4,2mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 50000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 24Vdc |
| Effekt: | 1,5W/m (5m = 7,5W) |
| Ström: | 62mA/m |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | bredd 8mm x tjocklek 1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |


