680 kr exkl moms
Spänningsstabilisator som ger en stabil 24Vdc utspänning från en varierande inspänning. Behövs vid batteri & generator drift av tex 24V LED lister. Ej dimbar.
Finns i lager.
| Elektriska data | |
| Dimningstyp: | Ej dimbar |
| Matningsspänning: | 9-40Vdc |
| Reglerprincip: | Konstant spänning |
| Utspänning: | 24Vdc ± 1,5% |
| Utström: | Max 6A |
| Effekt: | Max 144W |
| Skyddsfunktioner: | Överspänning, överström & temperatur |
| Skyddsklass: | Oisolerad |
| Anslutning: | Kabel 1,0mm2 (18AWG), ca 180mm lång |
| Omgivningsdata | |
| IP-klass: | IP68 |
| Arbetstemperatur: | -20 – +60°C |
| Mekaniska data | |
| Färg: | Aluminium |
| Dimensioner (LxBxH): | 74x74x31mm |
| Vikt: | 280g |
| Övriga data | |
| Godkännanden: | CE |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |