890 kr exkl moms
LED strip med 60led/m 12W/m enfärgad
Finns i lager.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 2835 |
| Ljusflöde: | 826 – 1140 lm/m |
| Färgtemperatur: | 2100K (gul), 2700K (gulaktig), 3000K (varmvit), 4000K (neutralvit), 6000K (kallvit) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >90 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 50mm / 3 chip – 100mm / 6 chip |
| Chiptäthet: | 60led/m eller 16,6mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 50000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 12Vdc / 24Vdc |
| Effekt: | 12W/m (5m = 60W) |
| Ström: | 1A/m (12Vdc) / 0,5A/m (24Vdc) |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | 8mm x1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |




