1 610 kr exkl moms
LED strip RGBW ”4 in 1” används med fördel för att anpassa färgen på belysningen efter tillfället.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 5050 |
| Ljusflöde: | 508lm/m |
| Färgtemperatur: | RGBW 3000K (varmvit) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >80 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 100mm / 6 chip |
| Chiptäthet: | 60led/m eller 16,7mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 50000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -25°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 24Vdc |
| Effekt: | 19,2W/m (5m = 96W) |
| Ström: | 0,8A/m |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | 12x2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |





