1 520 kr exkl moms
LED strip med 480led/m 15W/m enfärgad
Finns i lager
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | |
| Ljusflöde: | 1418 lm/m |
| Färgtemperatur: | 2700K (gulaktig) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >90 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 50mm |
| Chiptäthet: | 480 led/m |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 54000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 24Vdc |
| Effekt: | 15W/m (5m = 75W) |
| Ström: | 0,625A/m |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | bredd 10mm x tjocklek 1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE & RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |




