990 kr exkl moms
LED strip med 120led/m 14.4W/m enfärgad
I lager.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 2835 |
| Ljusflöde: | 1658 – 2267 lm/m |
| Färgtemperatur: | 2100K (gul), 2700K (gulaktig), 3000K (varmvit), 4000K (neutralvit), 6000K (kallvit) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >90 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 25mm / 3 chip (12 Vdc) – 50mm / 6chip (24 Vdc) |
| Chiptäthet: | 120led/m eller 8,3mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 54000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -20°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 12Vdc / 24Vdc |
| Effekt: | 14,4W/m (5m = 72W) |
| Ström: | 2A/m (12Vdc) / 1A/m (24Vdc) |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | bredd 10mm x tjocklek 1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |




