2 780 kr Det ursprungliga priset var: 2 780 kr.2 224 krDet nuvarande priset är: 2 224 kr. exkl moms
LED strålkastare 80W för utomhusbruk, tex industrifasader, master på industriområden, skyltar, idrottsanläggningar mm.
| Optiska data | |
| LED: | Luxeon 3030 |
| Netto ljusflöde: | 10000 lumen |
| Lins: | Polycarbonat (PC) |
| Färgtemperatur: | Varmvit (3000K), vit (5000K) |
| Färgåtergivningsindex: | Ra>70 |
| Optik: | 60°x135° |
| Tändtid: | <1s |
| Dimbar: | Nej |
| Service life: | 50000h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| IP-klass: | IP65 |
| IK-klass | IK10 |
| Arbetstemperatur: | -30°C – +50°C |
| Elektriska data | |
| Drivdon: | MeanWell ELG |
| Skyddsfunktioner: | SELV, överström, kortslutning, överspänning, övertemperatur |
| Matningsspänning: | 220 – 240Vac 50 Hz (1-fas) (fas, nolla, jord) |
| Effekt: | 80W |
| Effektfaktor: | >0,95 |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Justerbarhet: | +/- 90° |
| Kabeltyp: | Ca 1,5m gummikabel H05RN-F 3×1,5mm2 |
| Dimensioner (BxHxD): | 377x321x91mm |
| Vikt: | 6,5kg |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |