10 120 kr Det ursprungliga priset var: 10 120 kr.7 084 krDet nuvarande priset är: 7 084 kr. exkl moms
LED strålkastare för master/stolpar på industriområden, hamnar, idrottsanläggningar mm utomhus.
Finns 4st kvar i lager.
| Optiska data | |
| LED chip: | 48st CREE XLamp |
| Netto ljusflöde: | 52000 lumen |
| Färgtemperatur: | Neutral vit 4000K |
| Färgåtergivningsindex: | Ra>80 |
| Optik: | 10° / 24°/ 38° / 60° / 90°, kan även blandas i samma armatur |
| Tändtid: | <1s |
| Dimbar: | Nej |
| Service: | 80000h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Kapslingsklass: | IP66 (spoltät) |
| Arbetstemperatur: | -40°C – +50°C |
| Elektriska data | |
| Drivdon: | MeanWell HLG |
| Skyddsfunktioner: | SELV, överström, kortslutning, överspänning, övertemperatur |
| Matningsspänning: | 220 – 240Vac 50Hz (1-fas) (fas, nolla, jord) |
| Effekt: | 400W |
| Effektfaktor: | >0,95 |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Vindyta: | 0,28m2 |
| Justerbarhet: | |
| Kabel: | Svart gummikabel 3×1,5mm2 |
| Dimensioner (BxHxD): | 604x456x104mm |
| Vikt: | 16,0kg |
| Övriga data | |
| Godkännanden: | CE, RoHS |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |