2 560 kr Det ursprungliga priset var: 2 560 kr.1 536 krDet nuvarande priset är: 1 536 kr. exkl moms
LED slinga för temporär belysning på byggplatser, källare, tunnlar mm.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED: | 5 x 72st 2835 115lm/W |
| Netto ljusflöde: | 5 x 2300 lm (230Vac), 5x 2050 lm (24Vdc) |
| Optik: | 360° |
| Färgtemperatur: | Neutral vit (4000K) (option 2700-6500K) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >80 |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Nej |
| Service life (L70): | >50000 h |
| Omgivningsdata | |
| IP-klass: | IP65 |
| Arbetstemperatur: | -30°C – +50°C |
| Elektriska data | |
| Drivdon: | Intern |
| Matningsspänning: | 220 – 240 Vac 50 Hz alt 24Vdc |
| Effekt: | 5 x 20W (230vac), 5 x 18W (24Vdc) |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Material: | Lamphus i plast (PC), opalt glas, skyddsgaller i plastad metall. |
| Kabeltyp: | H07RN-F 2×1,5mm2 |
| Dimensioner: | Ø120mm, 188mm hög |
| Vikt: | 4 kg |
| Övriga data | |
| Godkännanden: | CE, RoHS |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |