240 kr exkl moms
LED drivdon för dimning av LED strips med en total effekt på max 30W.
Finns i lager.
| Elektriska data | |
| Dimningstyp: | Ej dimbar |
| Matningsspänning: | 220 – 240 Vac 50Hz (fas, nolla) |
| Reglerprincip: | Konstant spänning |
| Utspänning: | 12Vdc / 24Vdc |
| Utström: | 12Vdc: max 2,5A / 24Vdc: max 1.25A |
| Effekt: | Max 30W |
| Skyddsfunktioner: | SELV, överström, kortslutning |
| Skyddsklass: | Class 1 & 2 |
| Anslutning: | Plint med dragavlastning |
| Startström: | 12Vdc 19A / 24Vdc 16A |
| Rekommenderad säkring | C-karakteristik |
| Kabelarea | 0,5 – 1,5mm2 |
| Omgivningsdata | |
| IP-klass: | IP20 |
| Arbetstemperatur: | -15 – +45°C |
| Mekaniska data | |
| Färg: | Vit |
| Dimensioner (LxBxH): | 153x41x32mm |
| Vikt: | 240g |
| Övriga data | |
| Godkännanden: | ENEC, CE, RoHS |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |