1 280 kr exkl moms
Centralenhet (strömförsörjning, logikmodul och effektrelä) för Extronics 230 system. Till PS-230 ansluts matningsspänningen (1-fas 230VAC), armaturer, akustiska detektorer, IR-detektorer, ljussensorer och återfjädrande strömbrytare.
Leveranstid 2-3 dagar efter beställning.
| Omgivningsdata | |
| IP-klass: | IP65 |
| Arbetstemperatur: | – 25° till + 45° |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 230Vac (1-fas) |
| Egenförbrukning: | Nominellt 1W, max 5W |
| Max effekt: | 800W (LED) |
| Max antal detektorer/sensorer: | 5st |
| Rek. säkring: | 10A |
| Mekaniska data | |
| Anslutning: | Skruvplint |
| Material: | Halogenfri plast |
| Färg: | Vit RAL9003 |
| Dimensioner BxHxD: | 88 x 88 x 39mm |
| Vikt: | |
| Övriga data | |
| Extronics artnr: | 18502 |
| E-nr: | 1301137 |
| EAN: | 7340157101452 |
| Godkännanden: | CE, RoHS |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |