1 400 kr exkl moms
LED strip Dim-to-Warm med justerbar färgtemperatur. Ljusfärgen blir gulare och mera stämningsfull när den dimmas ner.
Finns i lager.
| Optiska data | lm = lumen |
| LED chip: | Storlek 2835 |
| Ljusflöde: | 1137lm/m |
| Färgtemperatur: | 3500K (varmvit) – 2100K (gul) |
| Färgåtergivningsindex (Ra): | >90 |
| Ljusspridning: | 120° |
| Delning: | 100mm / 12chip |
| Chiptäthet: | 120led/m eller 16.7mm mellan chip |
| Tändtid: | <1 s |
| Dimbar: | Ja |
| Service life: | 50000 h (L70) |
| Omgivningsdata | |
| Arbetstemperatur: | -25°C – +50°C |
| IP-klass: | IP20 |
| Elektriska data | |
| Matningsspänning: | 24Vdc |
| Effekt: | 14.4/m (5m = 70W) |
| Ström: | 0,6A/m |
| Energiklass: | A++ |
| Mekaniska data | |
| Dimensioner: | 10×1,2mm x längd 5000mm |
| Övriga data | |
| CE: | Ja |
| RoHS: | Ja |
| Kvicksilverinnehåll: | 0,0 mg (inget) |
| Återvinning: | Som elektronikavfall |




